Els dies 17, 18 i 20 de gener, Pau Llonch, cantant del grup At versaris, va visitar el nostre centre per realitzar uns tallers d'escriptura i rima antiracista als alumnes de 4t d'ESO.

Els tallers es van dividir en dues sessions de dues hores amb cada grup, centrades en el rap i la rima però també es perseguien altres objectius com ara reflexionar sobre les diferents vessants creatives del hip hop, potenciar l'escriptura a partir d'una eina propera als alumnes com és aquest estil musical, transmetre valors d'igualtat i de no-discriminació... L'activitat va ser molt ben acollida i els alumnes van participar activament.

Al final de la sessió, cada alumne havia creat el seu propi rap relacionat amb la temàtica antiracista i la lluita contra les desigualtats. El moment culminant, però, va arribar quan els nois i noies, animats pel Pau, van sortir davant dels seus companys i van rapejar el que havien escrit.

       

Va ser una activitat realment potent i en Pau Llonch va saber engrescar els nostres alumnes des del primer minut.