Portes Obertes Batxillerat 2019-2020 més informació

Telèfons: 93 879 49 14 | 670 31 96 64

El canal de Twitter dels nostres projectes internacionals: @BelleraProjecte

 

***

Ins Celestí Bellera Centre Suport IOC curs 2015-2016Matrícula de batxillerat - Curs 2015-16, Semestre 1 - alumnat antic

per Institut Obert de Catalunya - dimarts, 16 juny 2015, 14:21
 

Com sabeu, el proper curs hi ha algunes modificacions importants en el currículum de batxillerat.  L'aplicatiu de matrícula no recull, encara, aquestes modificacions i, per tant, el 17 de juny no s'obrirà el termini de matrícula per als alumnes antics, com estava previst. Tots els nostres alumnes, antics i nous, es matricularan en el mes de setembre (en el termini que s'indica en el nostre portal).

Àngels i Vega

INSTITUT OBERT de CATALUNYA IOC

com a Bellera centre de suport IOC que som, ens podeu adreçar dubtes, preguntes i tota la documentació que vulgueu fer arribar a la seu central de IOC a Barcelona.

La tutoria i l'orientació de l'alumnat IOC del nostre centre la porten les professores ÀNGELS RULL i VEGA GÓMEZ. Disposareu també a partir de setembre d'unes franges horàries per poder accedir a l'institut i disposar dels equipaments informàtics, si ho preciseu.
 


cliqueu per accedir al web
Institut Obert de CatalunyaCurs de preparació per a l'accés als cicles de grau superior


Trobareu tota la informació sobre la preparació per a les proves d'accés a cicles formatius de grau superior a:
http://ioc.xtec.cat/educacio/en/preparacio-prova-acces-gs.


--------------------------------------------------------------------------------------------

Batxillerat a l'IOC:

La matricula de batxillerat a l'IOC és telemàtica i, per tant, és necessari un ordinador amb connexió a internet.

La decisió de la modalitat la fa l'alumne, en el nombre màxim de blocs (matèries semestrals) i en concret de quins es adequat matricular-se és on intervenim com a assessors i després en farem el seguiment com a tutors.

Tota la informació, a la pàgina de l'IOC sobre batxillerat.
http://ioc.xtec.cat/educacio/batx

Es necessita disposar de la documentació acreditativa dels estudis previs (mireu l'apartat documentació)  i  la podeu anar   preparant.

Segurament tindreu dubtes que us ajudarem a resoldre, millor via email o telèfon, o en cas necessari, presencial...

Salutacions cordials,

Tutores IOC Bellera
Vega Gómez i Àngels Rull

contacteu per mail: Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la.

Si encara no sou alumnes IOC ens adreceu un correu i així podem establir contacte...

Pels que ja sou alumnes us recomanem anar visitant periòdicament les Notícies, els Avisos i els Calendaris de matriculació i exàmens, i l'ús del correu intern i els Fòrums del Campus per resoldre els vostres dubtes.

Ins Celestí Bellera Centre Suport IOC curs 2015-2016


Matrícula de batxillerat - Curs 2015-16, Semestre 1 - alumnat antic
per Institut Obert de Catalunya - dimarts, 16 juny 2015, 14:21
 

Com sabeu, el proper curs hi ha algunes modificacions importants en el currículum de batxillerat.  L'aplicatiu de matrícula no recull, encara, aquestes modificacions i, per tant, demà, dia 17, no s'obrirà el termini de matrícula per als alumnes antics, com estava previst. Tots els nostres alumnes, antics i nous, es matricularan en el mes de setembre (en el termini que s'indica en el nostre portal).

Àngels i Vega